Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Öğrenciler Vergiyle tanıştı

Öğrenciler Vergiyle tanıştı

Tarih 23 Şubat 2011, 16:58 Editör sorgun selam

Devamı

     Sorgun Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri vergi haftası dolayısıyla Sorgun Vergi Dairesi Müdürü Cemal Cengiz'i makamında ziyaret etti.
 Yaklaşık 30 kişiden oluşan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri rehberliğinde Vergi Dairesini gezerek vergilendirme konusunda bilgi aldılar. Sorgun Vergi Dairesi Müdürü Cemal Cengiz, öğrencilere günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Verginin önemini öğrencilere anlatan Cengiz," Ülkenin kalkınması, gelişmesi, vatandaşımıza hizmet gitmesi için herkesin kazandığı oranda vergi vermesi gerekir" dedi.
 Cengiz öğrencilere yaptığı konuşmada şunları söyledi: Ayrıca Devletimiz çalışanlarına maaş öder. Devletimiz maaşları ödeyemezse çalışanlar, gelirleri olmayacağından kendilerinin, ailelerinin ve çocuklarının istek ve ihtiyaçlarını karşılayamazlar.
 Devletimizin bütün bu görevlerini yerine getirebilmesi için vergi toplamasına ihtiyacı vardır. Çünkü vergi Devletimizin tek gelir kaynağıdır. Bu nedenle vergi verilmezse, okullar, kütüphaneler, spor ve oyun alanları yapılamayacağı gibi fakirlere ve kimsesizlere bakan da olmaz. Vergi verilmezse öğretmenlerimiz de dahil olmak üzere, Devletimiz çalışanlarına maaşlarını ödeyemez.
 Herkesin kazancına uygun bir parayı Devletimize ödemesine vergi denir. Vergi vermek her Türkün vatandaşlık borcudur. Böylece herkes ödedikleri vergiler vasıtasıyla güzel ülkemizin gelişmesinde katkıda bulunmuş olur. Vergisini ödemeyenler ise, siz çocuklarınıza daha iyi ve daha güzel bir ülke bırakmak için çaba göstermemiş olur.”
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Fiyat artışları belli oldu

Fiyat artışları belli oldu devamı

1 nisana kadar zam yok

1 nisana kadar zam yok devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN