Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Vergi Haftası kutlanıyor

Vergi Haftası kutlanıyor

Tarih 21 Şubat 2011, 17:51 Editör sorgun selam

Devamı

  22. Vergi Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı .
 Türkiye genelinde 22- 28 Şubat  tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası Sorgun ilçesinde de çeşitli tören ve ziyaretlerle kutlandı.
 Hafta nedeniyle Sorgun Vergi Dairesi Müdürü Cemal Cengiz, Müdür Yardımcıları Kemalettin Güngör ve Saime Ergün  ve görevlilerden oluşan heyet tarafından Atatürk büstüne Çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra öğrencilerin de katılımıyla İstiklal Marşı söylendi.
 Ardından heyet Kaymakam Levent Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Vergi Dairesi Müdürü Cemal Cengiz,  ”Bu haftanın düzenlenmesindeki amaçlarının, toplumda vergi bilincini aşılamak ve verginin önemini bir kez daha hatırlatmak olduğunu” belirterek “22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan vergi haftası için Vergi Dairesi olarak bir dizi etkinlikler düzenlediklerini  bu etkinliklere bugün Atatürk anıtına çelenk koymakla başladıklarını” ifade etti.
     Kaymakam Kılıç ise, Vergi Haftası münasebetiyle bütün vergi dairesi personelinin çalışmalarında başarılar dileyip, haftalarını kutladı. Kılıç, vergi haftası boyunca düzenlenecek etkinliklerle bütün vatandaşlara verginin öneminin anlatılacağını dile getirerek ''Vatandaşımız ödediği verginin kendisine tekrar, eğitim, yol, sağlık gibi hizmetlerle döneceğini bilmeli. Yozgat halkı devletine olan borcuna sadıktır ve her zaman öder. dedi.
 Ziyarette Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Kemalettin Güngör, Kaymakam Kılıç’a  Mavi Kordale taktı.
 Daha sonra heyet Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, Ticaret ve Sanayi Odası Sekreteri Muhsin Salman’ı makamlarında ziyaret ederek Mavi Kordela taktılar.
 Vergi Dairesi Müdürü Cemal Cengiz ve Md. Yrd. Kemalettin Güngör hafta dolayısıyla gazetemizi de ziyaret etti. Gazatemiz sahibi Durali Doğan’a haftayla ilgili açıklamalarda bulunan Cengiz” Vergi Anayasal bir görevdir. Bu nedenle birçok konuda önemi büyüktür. Ödenen her vergi, bizlere okul, öğretmenlerimizin maaşı, yol, su gibi hizmetlerle geri dönüyor.” dedi.
  ”Verginin toplumsal bir sorumluluk olduğunu” vurgulayan Cengiz şunları söyledi: ” Vergi mükelleflerimiz vergilerini zamanında ödesinler. Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almada vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz. Bu vesileyle önümüzdeki aylarda vermeleri gereken gerek şahıs, gerekse kurum vergi beyannmelerini gerçeğe uygun vermelerini hatırlatmak istiyorum. Mükellef lerimizin belge düzenlerken daha dikkatli olmaları gerekmekte. Bu hafta içerisinde vergi bilincini anlatacağız. Bu konuda basından destek bekliyoruz. Torba yasada vergi borcu olanlar için ödeme kolaylığı tanındı.” Cengiz,  Vergi Haftasının konferans ve diğer etkinleklerle kutlanmaya devam edileceğini” sözlerine ekledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

Fiyat artışları belli oldu

Fiyat artışları belli oldu devamı

1 nisana kadar zam yok

1 nisana kadar zam yok devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN