Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

T.C. SORGUN İCRA DAİRESİ

Tarih 18 Ocak 2018, 07:57 Editör sorgun selam

2017/203 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İLAN
T.C. SORGUN İCRA DAİRESİ
2017/203 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 1 NO'LU TAŞINMAZIN
 Özellikleri : Yozgat İl, Sorgun İlçe, Karşıyaka mahallesi, 136 Ada, 150 Parsel, iki kat 120 m2 üzerine oturmuş bina bulunmaktadır. binanın kaba ve ince işçiliği yapılmıştır. soba ile ısınmaktadır. duvarlar tuğla üzerine alçı saten ve boyalıdır. yerler ahşap, mutfak dolabı yapılı değildir. çatı ahşap masilya kiremit ile kaplı, tahmini 30 yıllık bina, dış cephe sıva üstü boya, ıslak zeminler fayans, kapı ve pencereler ahşap, yeri merkeze yakındır.
 Adresi : Karşıyaka mahallesi, Hamamyolu mevkii, Sorgun - Yozgat
 Yüzölçümü : 670,94 m2
 Arsa Payı : Tam
 İmar Durumu : Yok
 Kıymeti : 250.800,00 TL
 KDV Oranı: konut finansmanı sözleşmesinden kaynaklanması nedeniyle ihale alıcıları KDV den muaf
 Kaydındaki Şerhler : " İmar düzenlemesine alınmıştır " şerhi bulunmaktadır.
 1. Satış Günü : 05/03/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
 2. Satış Günü : 09/04/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
 Satış Yeri: Çay Mahallesi, İlyas Arslan Bulvarı, İlyas Aslan Sinema ve Tiyatro Salonu, - Sorgun Yozgat
 Satış şartları :
 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
 3- Takibe konu kredi " konut finansmanı sözleşmesinden kaynaklanması nedeniyle " ihale alıcıları KDV den muaf tutulacaktır.
 4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
 5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
 6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/203 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2018        S.İ. 2

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Resmi İlanlar

Sorgun Belediye Başkanlığı

Sorgun Belediye Başkanlığı devamı

Sorgun İcra Dairesi

Sorgun İcra Dairesi Taşınırın Açık Artırma İlanı
Sorgun'da üç aday mı, beş aday mı olacak?16 Ocak 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN