Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Gazetecilerle kahvaltıda biraraya geldi

Gazetecilerle kahvaltıda biraraya geldi

Tarih 11 Ocak 2018, 08:17 Editör sorgun selam

devamı

 Vali Kemal Yurtnaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Yozgat’ta görev yapan yerel gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.
        Kahvaltı sonrası günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Yurtnaç, yapıcı eleştirilerin idareye kuvvet kattığını belirterek, “Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum. Aynı zamanda 10 Ocak İdareciler Günü. Aynı günü paylaşıyoruz. Çalışma hayatında da aynı saatleri paylaşıyoruz. Tabi sizler farklı taraftan bakıyorsunuz olaylara, biz farklı taraftan bakıyoruz. Bir şehir veya bir ülkede basın ifade hürriyeti demokraside olmazsa olmaz şeyler. Bunları desteklemek ve güçlendirmek lazım. Bunların desteklenip büyütülmesi lazım ki toplumda dengeler yerini bulsun. Bu maksatla basının yaptığı bu çalışmalarda önemli. Biz bir şeyler yapıyoruz. İcraatlar yapıyoruz. İcraatların olumlu olumsuz taraflarını görmek sizlerin de yaptığı bir destektir aslında. İdarenin doğru yaptığı şeyler tabi ki de takdir edilecek övülecek. Yapıcı eleştirilerle sizin bize kuvvet vermenizle, destek vermenizle daha güzeli daha iyiyi birlikte arar buluruz" diye konuştu.
        YOZGAT’TA BİR TELEVİZYON KANALI ŞART
        Vali Yurtnaç, Yozgat'ta televizyon kurulması için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade ederek, “Bu şehirde televizyonun olmamasına rağmen, gazetecilerin çok iyi ve kuvvetli olduğunu görüyor ve inanıyorum. Kalem tutan insanlar, eleştiri yapan yazarlar güzel şeyler yazıyorlar. Yapılanları gözden geçiren, idareyi sallayan, idarenin kendisine çeki düzen vermesini sağlayan bir yapıdır basın. Biz Yozgat’ta kurulacak olan bir televizyon kanalına idare olarak hazırız. Kayseri'ye Sivas'a Oran Kalkınma Ajansı toplantılarına gidiyorum. Bakıyorum üç tane televizyon kanalı var. Ticaret cesaretten ibarettir. Kimse zarar etmek için bir işe girmez. Ortak bir çaba ile televizyonu kurmamız gerekiyor. Yozgat’ta ki girişimciler bir araya gelerek bunu başarabilirler. Bir ilde televizyon olduğu zaman, bürokratlar da kendine dikkat eder. Bu şehirde basına malzeme var. Yozgat’ta bir televizyon kanalını hayata geçirelim. Herkes taşın altına elini koysun. Bu televizyon hepimizin işine yarayacak" ifadelerini kullandı.
        RAYLI SİSTEM GELİYOR
        Yozgat'a raylı sistemin gelmesi için de çalışmalara başlandığını açıklayan Vali Yurtnaç, "Yozgat'a raylı sistemin gelmesi ile ilgili bir çalışma başlattık. Raylı sistem hızlı tren garından başlayıp üniversite güzergahını kapsayıp şehir merkezine gelecek. 20 km'lik bir alanı kapsıyor. Raylı sistemin buraya gelmesi lazım. Yozgat'ta 18 bin üniversite öğrencisi var. Yapılacak raylı sistemle hızlı tren garına ve üniversiteye ulaşım daha kolay ve rahat olacak. Öğrenciler bizim tanıtımımız için çok önemli. Bu öğrenciler memleketlerine gittikleri zaman Yozgat'ı anlatacaklar. 81 vilayet var. Bu vilayetler birbirleri ile yarış içerisinde. Hepsi öne çıkmak istiyor. Bizde Yozgat'ı ön plana çıkarmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
        Vali Yurtnaç konuşmanın ardından gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak çalışma hayatlarında başarılar diledi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Adaylar sahaya iniyor

Adaylar sahaya iniyor devamı

Ekipler seferber oldu

Ekipler seferber oldu devamı
Sorgun'da üç aday mı, beş aday mı olacak?16 Ocak 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN