Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Can Uzunkök İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendi: “Eğer üniversiteleri temizlemezseniz…”

Tarih 15 Şubat 2017, 18:22 Editör sorgun selam

Twitter fenomeni, köşe yazarı Can Uzunkök, köşe yazısında üniversitelerdeki teröre nasıl göz yumulduğunu dile getirmekle beraber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da seslendi.

İşte o yazı…

 

 

#ÜniversitedeTeröristNeArıyor

 

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okuduğum yıllardı. O zamanlar “bağıra bağıra” İzmir’de büyük bir PKK yapılanması olduğunu, Dokuz Eylül ve Ege Üniversite’lerinde teröre teröriste göz yumulduğunu sosyal medya hesaplarımdan belirtmiştim. Bununla da kalmayıp dönemin fakülte dekanına üniversite öğrencisi olan/olmayan herkesin fakülteye girebildiğini, kimlik kontrolü yapılmadığını, büyük bir güvenlik zafiyeti olduğunu ve buna ivedi şekilde çözüm getirilmesi gerektiği yönündeki düşüncelerimi iletmiştim. Güvenlik zafiyetinin sonraları büyük sıkıntılar doğuracağını biliyordum, biliyorduk. Aradan çok kısa bir zaman geçtikten sonra, 20 Şubat 2015 tarihinde Fırat Çakıroğlu isminde Ege Üniversitesi Tarih bölümünde okuyan bir genç kardeşimiz “bahsettiğim” kişilerce şehit edildi. Yitirdiğimiz canların geri gelmediğini biliyorum ama, hiçbir şeyin değişmediğini de görmek bu yazıyı yazmama sebep oldu. Geçtiğimiz gün açmış olduğumuz #ÜniversitedeTeröristNeArıyor etiketinde, üniversite öğrencilerinden bu konuda üniversitelerini yorumlamalarını istedim. Bir çok üniversitede açıkça terör yapılanması olduğu, buna göz yumulduğu öğrenciler tarafından dile getirildi. Yani aynı tas aynı hamam devam ediyoruz. Fırat’ların canı tehlikede. Bunun çözümü Fırat’lara “oturun oturduğunuz yerde” demek değildir çünkü vatanını seven, milletini seven her genç elinde Apo, PKK broşürü olan terörist, hainlere tepki verir, vermelidir. Gayet normaldir. Anormal olan polisimizin, askerimizin, sivil halkların katili PKK’nın savunucularına bizim nasıl bu hakkı tanıdığımızdır. Terör örgütü propagandası özgürlük değildir, sayılamaz. İşte bu yüzden, üniversitelerdeki terör yapılanmaları inlerine kadar tespit edilip, gereği yapılmalıdır. Eğer yapılmazsa üniversitelerimiz eğitim yuvası olmaktan tamamen çıkıp terör yuvası olacaktır.

 

Çok değerli Sayın Bakanım Süleyman Soylu’dan, rektörlerimizden Türk gençliği olarak ricamız, üniversitelerin temizlenmesidir.  Terörle mücadelede üniversite yapılanmalarına gerekli müdahale yapılmazsa terörün kaynaklarından biri devamlı terör üretmeye devam edecektir. Görüşmek dileğiyle.

 

Can UZUNKÖK

 

 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tanıtımlar

ERGEN SORUNLARI UZMANI EMEL BAŞ

ERGEN SORUNLARI UZMANI EMEL BAŞ ERGEN SORUNLARI UZMANI EMEL BAŞ

Yangın Kapısı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Yangın Kapısı Fiyatları Neye Göre Değişir? Yangın Kapısı Fiyatları Neye Göre Değişir?
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN