Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ÇOCUK CAST AJANS BAŞVURU

ÇOCUK CAST AJANS BAŞVURU

Tarih 17 Aralık 2016, 00:12 Editör sorgun selam

ÇOCUK CAST AJANS BAŞVURU

Günümüzde çocukların televizyon ve medya sektöründe kendilerini ispatlayabilecekleri en iyi alan reklam sektörüdür. Çünkü reklam sektörünün yeni çocuk yüzlere olan ihtiyacı her geçen gün daha da artmaktadır. Reklam sektörünün yanı sıra çocuk oyuncular, elbette dizi ve film sektöründe de kendilerini ifade etme şansı yakalamaktadır. Çocuk oyuncuların bu şansı yakaladığı zaman en iyi şekilde değerlendirmesinde çalışılan Cast ajanslarının etkisi büyüktür. Ancak Cast ajans kadar anne ve babalarında çocuklarına oyunculuk konusunda duydukları güvende önemlidir. Anne ve babalar, çocuklarının oyunculuk alanında başarıyı yakalamasını istiyorlarsa çocuklarının çeşitli konuşma tekniklerini öğrenme imkanını onlara sağlamaları gerekir. Çünkü oynanması gereken rol icabı çocuk değişik tarz konuşma şekillerine ihtiyaç duyabilir.

            Anne ve babalar, çocuklarının oyuncu olması için başvuru yapacakları Cast ajanslarını belirlerken Cast ajansının çalışma ortamına mutlaka dikkat etmelidir. Çünkü çocuklar, şeffaf, güvenilir ve rahat çalışma ortamlarında kendilerine olan özgüvenlerini daha iyi geliştirerek kendilerini daha iyi ifade edebilirler. Unutulmamalıdır ki eğlenceli bir çalışma ortamı, sıkıcı bir çalışma ortamına göre başarıyı her zaman tetikleyici bir etki yapar. Ayrıca çocukların içlerinde oyunculuğa karşı bir istek yoksa bile eğlenceli ve samimi bir çalışma ortamında bu istek çocukta uyanabilir.

            Televizyon dünyasının program açısından çok geniş bir portföye sahip olması çocuk oyuncuların projelerde yer alarak kendilerini ifade etme şansını yakalamalarına önemli etki yapmaktadır. Günümüzde televizyon ve medya sektöründe çocuk oyuncular genellikle ürün ya da hizmet tanıtımının yapıldığı reklam sektöründe tercih edilse de gelişen dizi ve film sektöründe de çocuk oyunculara yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklar için uzun metrajlı dizi ya da film gibi projelerde yer almak kısa metrajlı reklam projelerinde yer almaktan daha önemlidir. Çünkü çocuk oyuncular, uzun metrajlı projelerde kendilerini daha iyi ifade edebilir ve oyunculuk yeteneklerini sergileyebilirler.

            Çocuklarına oyunculuk alanında güvenen her anne ve baba, çocuklarının oyunculuk kariyeri için mutlaka bir çocuk Cast ajansına müracaat etmelidir. Bu sayede çocuk oyuncular, yapımcılar tarafından değerlendirilme fırsatını elde etmektedirler.     

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Tanıtımlar

ERGEN SORUNLARI UZMANI EMEL BAŞ

ERGEN SORUNLARI UZMANI EMEL BAŞ ERGEN SORUNLARI UZMANI EMEL BAŞ

Yangın Kapısı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Yangın Kapısı Fiyatları Neye Göre Değişir? Yangın Kapısı Fiyatları Neye Göre Değişir?
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN