Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Yeni yapılanma olacak"

Tarih 05 Ekim 2015, 09:44 Editör sorgun selam

devamı

z milletvekili adayı Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, seçim karargahı öncesinde gerçekleştirilen yaklaşık 15 kilometre uzunluğundaki konvoy ile şehre giriş yapıp, adeta gövde gösterisinde bulundu.
  Kayalar'ın Yozgat Cumhuriyet Alanı karşısındaki seçim karargahı açılışı öncesinde, sevenleri ve taraftarları Yerköy ilçe girişinde karşılama programı organize etti. Yaklaşık bin aracın toplandığı ilçe girişinde adeta başbakan gibi karşılanan Kayalar, özel otomobilinden seçim otobüsüne geçti, sonrasında da yaklaşık 15 kilometreye ulaşan konvoy eşliğinde Yozgat şehir merkezine giriş yaptı. Şehir turunun ardından seçim karargahının bulunduğu bölgeye gelen Kayalar, açılış öncesinde miting alanına dönüşen Cumhuriyet Meydanında taraftarlarına hitaben konuşma yaptı
  Bağımsız milletvekili adayı olduğun ve önce Allah’a sonra Yozgat halkına inanarak yola çıktığını belirten Kayalar, “ Bu yolculuk bugün buradan başlıyor. Bu yol ve yolculuk nedir? Önce Yozgat’ın bir milletvekili olarak Allah kısmet ederse sizlerin destekleriyle Yozgat bağımsız milletvekili olduğumuzda biliniz ki Yozgat’ın bugün bekleyen meseleleri, Yozgat’ın bugün bakılmayan işleri, Yozgat’ın bugün kapılara gidip beklemekten artık dizlerinin bağı çözülmüş olan muhtarları ve insanları önce başları dik olarak Yozgat’ta da Ankara’da da eski itibarlarını göreceklerdir. Yozgat’ın işinin çözümü benim asli işim, benim bildiğim işim, yaparım demiyorum, benim zaten vasfım yapan birisi olmaktır, ben yaptım, yine Yozgat'ın hizmetini yaparım. Allah kısmet ederse yapacağım, bu böyle bilinmelidir. Çünkü ben Yozgat’ta her zaman milletimle hareket ettim. Hiçbir zaman kula kulluk etmedim. Bundan sonra da kula kulluk etmem” dedi.
  YENİ SİYASİ YAPILANMANIN BAŞI YOZGAT VE YOZGATLI OLACAK
  Çıktığı yolun  sadece Yozgat ile ilgili sadece Yozgat’ın işleri ile ilgili bir yolculuk olmadığını ifade eden Kayalar, “ Önce bir alacağımız var Türkiye’den bir kongre yaşadık, o kongrede  delegeyi aşamadık, o kongreyi alsaydık, elimizi uzatmıştık, başbakanlık ve genel başkanlığı Yozgat’a hediye edecektik, Yozgatlının emrine verecektik. Ama o gün için kısmet değilmiş. Aradan zaman geçti, ama bugün bütün Türkiye , yeni bir oluşumu bekliyor. İnsanlar Türkiye’nin her tarafından artık bir siyasi hayattaki doğum sancılarını hissediyor ve halkıyla bütünleşen, halkıyla elinden sımsıkı tutan, demokrasiye inanan, hukuka ve hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına inanan, insanına tepeden bakan değil, insanına korku salan değil, insanını tehdit eden değil, insanının elinden tutup ona gönül veren, onunla gönül gönüle yola çıkacak olan bir siyasi partiyi bekliyor. Bugün Allah kısmet ederse Yozgat bağımsız milletvekilliği gibi şerefli, onurlu, haysiyetli bir unvanı, sorumluluğu, görevi bize yeninde tevdi ettiğiniz takdirde biliniz ki Türkiye’deki oluşacak olan yakın zaman oluşacak olan, biz olsak da olmasak da oluşacak olan yeni siyasi yapılanmanın başı Yozgatlı ve Yozgat olacaktır. Siz bir tarih yazarsanız ki yazacağınıza eminim, biz hep birlikte bütün Türkiye’nin beklediği, bir sesi verebilirsek, bütün Türkiye’nin beklediği yeni oluşumla ilgili sizin evladınızı bir Yozgat yiğidini Ankara’ya gönderdiğiniz takdirde tarihi yazdığımız takdirde, o tarihi Türkiye’ye hece hece okutmak benim boynum borcudur” diye konuştu.
  Konuşmaların ardından karargah açıldı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Partiler adaylarını seçim kuruluna sundu

Partiler adaylarını seçim kuruluna sundu devamı

Adaylar tamam

Adaylar tamam devamı
Hallac-ı Mansur'dan Ozan Arif'e21 Şubat 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN