Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Doğan uyardı

Doğan uyardı

Tarih 26 Haziran 2015, 18:27 Editör sorgun selam

devamı

Yozgat Eczacılar Odası Genel Sekreteri Eczacı Hüseyin Alp Doğan, yaz mevsimin gelmesiyle birlikte artan zayıflama ilacı kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
  Reklamlarında ünlü insanlar oynatılarak, masummuş algısı oluşturulan ve çeşitli satış teknikleriyle piyasaya sürülen bitkisel ürünler bu kez can almadığını fakat ölümden dönen genç bir kızın  karaciğerini kaybettiğini ifade eden Yozgat Eczacılar Odası Genel Sekreteri Doğan, “Konya’da hemşirelik bölümü öğrencisi genç kızın, reklamlardan görerek kolaylıkla temin ettiği zayıflama ürünü, piyasada elini kolunu sallayarak gezen umut tacirleri tarafından satılmaya, reklamı yapılmaya, can almaya devam ediyor. İçerisinde ne olduğu bilinmeyen, kim tarafından nerede üretildiği belli olmayan, internet üzerinden ve çeşitli mağazalardan kolaylıkla temin edilebilen bitkisel ürünlere karşı bir kez daha uyarıyoruz; bitkiler yanlış kullanıldığında ölüme neden olabilir. Tarım Bakanlığı’ndan kolayca ruhsat alan, hiçbir kontrol mekanizmasından geçmeden piyasaya sürülen ve sonrasında da takip edilmeyen bu ürünlerin ruhsatlandırmasının acilen Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmaya başlanması gerekiyor. İster bitkisel, ister kimyasal ürün olsun; bunların hepsi birer ilaçtır. Eczacı ve hekim kontrolü dışına çıkarılarak vatandaşların kullanımına açılan her ürün ise, birer sağlık mayınıdır” dedi.
  Reklamla oluşturulan 'Sanal Gerçekliğin' ölümcül olabileceğini vurgulayan Doğan, “Unutulmamalıdır ki, ilaç herhangi bir ürün değildir. İlaçta reklam yalnızca yanıltıcı değil aynı zamanda birey ve toplum sağlığını tehdit eden bir unsurdur. Reklamla oluşturulan ‘sanal gerçeklik’, ölümcül sonuçlar doğurabilir. Biz eczacılar, yeni ölümler yaşanmadan halkımızı, ilaçlarını sadece eczanelerden almaları konusunda uyarıyor; yetkilileri ise, bitkisel veya kimyasal bütün ilaçların Sağlık Bakanlığı’nın izin ve kontrolünde halkımıza ulaştırılması konusunda gerekli düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

Obezite hastalarına kilo verme eğitimi

Obezite hastalarına kilo verme eğitimi devamı

İçeceğinizi kendiniz yapın

İçeceğinizi kendiniz yapın devamı
Büyük El Sanatı Ustası Mehmet Dişlioğlu14 Mayıs 2020

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN