Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

"Yozgat alkışladı AKP şımardı"

Tarih 27 Mayıs 2015, 08:10 Editör sorgun selam

devamı

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin MHP iktidarıyla milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak, içinde bulunduğu ataletten kurtulacağını söyledi.
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yozgat  Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti. MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içinde geçmesini temenni ediyor, siyasi partilere ve milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum. Yozgat’ı anlatmak için kelimeler yetersiz, cümleler kifayetsizdir. Çünkü Yozgat bir şuurdur, yalnızca yaşanır. Çünkü Yozgat bir ilim, irfan ve inançtır, sadece idrak edilir. Bozok Yaylası’nın yiğit insanları vatan ve millet aşkıyla yoğrulmuştur. Yozgat dualı bir şehirdir. Yozgat milli, vatansever, yürekli kardeşlerimizin diyarıdır. Yozgat dik duruşlu, asil soylu, kimliğine ve kökenine sadık insanların yöresidir. Yıllarca Yozgat AKP’ye oy verdi. Buna da saygı duyuyorum. Ne var ki Yozgat alkışladıkça AKP şımardı, kontrolden çıktı. Yozgat halisane, son derece iyi niyetli, bir umuttur diyerek AKP’nin arkasında durdu. Fakat hep yanıldı, hep hayal kırıklığı yaşadı. Halbuki, talepler masumaneydi. Hedefler tertemiz, özlemler lekesizdi. Beklentiler makul ve meşru, dilek ve ihtiyaçlar oldukça normaldi. Soruyorum sizlere, AKP’nin iktidar yıllarında hakkınızı aldınız mı? AKP’nin iktidar yıllarında geliriniz ve huzurunuz arttı mı? AKP’nin iktidar yıllarında borcunuz azaldı mı? Refahınız katlandı mı? Maalesef AKP sizleri devamlı aldattı. AKP sadece istismar etti, sevgi ve güveninize hiçbir zaman layık olmadı, olamadı" diyerek şu şekilde konuştu:
  "Yozgatlı kardeşlerimi yıllarca savunma sanayii getireceğiz diye oyaladılar, ümitleri yıktılar. Erdoğan geçtiğimiz yılın 11 Temmuz’unda buraya usta birliğinin geleceğini söyledi, şu işe bakınız ki ne gelen görüldü, ne de vaatleri hatırlayan bulundu. Bakanlardan Başbakan’a kadar önüne gelen havaalanı yapma sözü vermesine rağmen, Yozgatlı ihmallerin kurbanı oldu. 54 havaalanı yapmakla övünen Erdoğan ve yandaşları sıra Yozgat’a gelince duymadılar, görmediler, konuşmadılar. Baraj yapacağız dediler, yalan söylediler. ‘Yozgat’ta bir organize sanayi bölgesi vardı, ikincisini yaptık, şimdi de üçüncüsünü yapıyoruz’ dediler, henüz ilkinin dörtte üçünün boş olduğunu itiraf edecek erdemi gösteremediler."
  AK Parti iktidarından memnun olanları sıralayan MHP Genel Başkanı Bahçeli,  “Ülkemizin varlıklarını kapışan yabancı yatırımcı AKP’den memnundur. Havuzcular, kutucular, kasacılar, rüşvetçiler, yolsuzluk çeteleri AKP’den memnundur. Kara paracılar, altın kaçakçıları, imar vurguncuları, arazi yağmacıları, ihale mafyaları, kul hakkını çalan şerefsizler AKP’yle fazlasıyla mutludur. Köylüyü ve hayvancıyı yokluğa mahkum eden ithalatçı da AKP hükümetinin başarısından bahsetmektedir. Zaten AKP de onları mutlu etmek üzere iktidarda tutunmaya çabalıyor. Zaten AKP de meşruiyetini yabancı ve işbirlikçilerinin memnuniyetinde arıyor".
  Bahçeli, “Davutoğlu tıpkı Erdoğan gibi ağzına ne gelirse konuşmaya, atıp tutmaya başlamıştır. Yalan nifak kapısıdır. Davutoğlu seçim kampanyası başladı başlayalı gittiği her yerde yalancılığın kitabını yazmış, inkar külliyatını kaleme almıştır. Çıktığı her meydanda AKP’den önce piyade tüfeği dahi yapılmadığını iddia etmiştir. Davutoğlu 2002’den önce tüfek ve tankın hibe yoluyla alındığını söylemiştir. Her konuşmasında AKP’den önce ilkel bir kabile devleti olduğumuzu ima etmiştir. Karaman’da utanmadan, sıkılmadan AKP’den önceki senelerde; ‘Ege’ye, Akdeniz’e gemimizle çıkamadığımızı, şimdi ise Türk yapımı gemilerin Afrika açıklarında, Türk donanmasının Japonya’ya doğru gittiğini’ söylemiştir. Davutoğlu baştan ayağa yalandır, utanmazlıktır. 17-25 Erdoğan’ı öfkelendirmemek için iftiralarını hızlandırmıştır. Yozgatlı kardeşim çok iyi bilir; yalan günahların en çirkini, ayıpların en fenası, kalpleri karartan kötülüklerin başıdır. Ve Davutoğlu yalan bataklığında çırpınmaktadır. Davutoğlu, 2002’den önce piyade tüfeği dahi yapılamadığını söylerken yüzü kızarmamaktadır. Sayın Davutoğlu, G-3 piyade tüfeği Makine Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından 1974 yılında üretilmiş ve NATO ülkelerine ihraç edilmiştir. Peki yalancı Davutoğlu şimdi ne diyeceksin? Nereye kaçacaksın? Cahil Davutoğlu ilk kez uçak yaptıklarını, Hür Kuşu da 2018’de uçuracaklarını açıklamaktadır. Merhum Nuri Demirağ’ın şahsi çabalarıyla ilk uçak üretimi yıllar önce zaten yapılmıştır. 1936’da tek motorlu uçak, 1938’de de 6 kişilik yolcu uçağı üretilmiştir. 1941 yılında tamamen Türk yapımı ilk uçak İstanbul’dan Divriğe kadar uçmuştur. Peki Davutoğlu şimdi nereye sineceksin? Davutoğlu ilk kez tank ürettiklerini söylemektedir. Fakat yine çakmış, yine sallamıştır. Nitekim milli tank üretiminin 1980’li yıllarda başladığını bilmeyecek kadar şuuru kapanmış, zekası körelmiştir. Başbakan, özellikle Bitlis’ten Muş’a lüks helikopteriyle uçarken sağ ve sol tarafta yüzde yüz yerli yapım olduğunu iddia ettiği Atak helikopterlerini pencereden gururla izlediğini defalarca duyurmuştur. Akıl fukaralığı çeken Davutoğlu buna da milliyetçilik demiştir. ‘Küçük silah hibeleri için yurt dışında kapılarda dolaşan Türkiye’den kendi helikopterini yapan yeni bir Türkiye doğmuş,’ Davutoğlu’nun iddiası budur. Bunu da şerefli olmakla izah etmiştir. Davutoğlu burada da çuvallamış, burada da milletimizi kandırmış, şeref dersinden bir kez daha çakmış, şerefsizlik kuyusuna çakılmıştır” şeklinde konuştu.
  Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:
  “Başbakan’ın yüzde yüz Türk dediği Atak helikopterleri Türkiye uçak sanayi ile bir İtalyan firmasının işbirliği ile yapılmakta olup yüzde 60 oranında yerlidir ve henüz deneme aşamasındadır. Davutoğlu, daha bitmedi. Türkiye ilk refakat gemisini 1971’de Gölcük Tersanesi’nde imal etmiştir. İlk denizaltımız 1975’de yine Gölcük Tersanesi’nde yapılmıştır. İlk hücumbot 1978’de, ilk firkateyn 1988’de üretilmiştir. Ve Türk gemileri dünyanın her yerinde milletimizi iftiharla temsil etmiştir. Sayın Davutoğlu duydun mu? Yozgat’tan parlayan hakikatleri öğrendin mi? Serok Ahmet yalan söyleyerek, gerçekleri çarpıtarak nereye varabilecektir? Koltuk için, çıkar için, ikbal için Yozgatlı kardeşlerimi aldatmaya ne hakkı vardır? Davutoğlu Erdoğan’ın tüm kötü huylarını almıştır. Fakat yalancının mumu yatsıya kadar yanmış, Davutoğlu da yalancı Ahmet unvanını çoktan almıştır. Başbakan, Atak helikopterlerini görünce, gökyüzünde olmasa şükür secdesine varacağını Yozgat’ın huzurunda geçtiğimiz günlerde açıklamıştır. Böyle bir istismarcı bakış, böylesi bir münafık yaklaşım nerede görülmüştür? AKP’ye gelesiye kadar Türk askerinin elinde sanki çakaralmaz silah vardır."
  Bahçeli konuşmasının son bölümünde seçim beyannamesinden bahsetti.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Partiler adaylarını seçim kuruluna sundu

Partiler adaylarını seçim kuruluna sundu devamı

Adaylar tamam

Adaylar tamam devamı
Kararsız Seçmeni İkna Eden Kazanacak21 Mart 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN