Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sağlık ve ilaç problemleri

Tarih 27 Mart 2015, 16:42 Editör sorgun selam

Sağlık ve ilaç problemleri

Türkiyede ilaç almak istiyorasanız ilk olarak doktora gitmek zorundasınız. Sağlık bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren hastaneler de doktorlar sağlık bakanlığına bağlı sisteme ilaçları girerler ve sizde eczaneye giderek ilaç alırsınız. Devlet böylece yasadışı ilaç kullanımının önüne geçer ve ilaçları takibi altına alır. Özellikle kırmızı reçete ile satılan ilaçlar problemler oluşturabilmektedir. tercumeburosu.web.tr adresinden reçetenizi bütün dillere tercüme edebilirsiniz.

Eczanelerden ilaç haricinde medikal ürünlerde satın alabilirsiniz. Doktorun size verdiği reçeteyi göstererek ilaçlarını temin edebilirsiniz. Eğer yabancı uyruklu biri bu hizmeti alıyorsa tercüme bürosu hizmetine ihtiyaç duyabilmektedir. Bu gibi durumlarda onlara ingilizce çeviri konusunda özellikle yardımcı olmalıyız. İlaçların parasını ödedikten sonra doktorun size verdiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bazı devletlerde sağlık ve ilaçlar ücretsizdir. Komunist devletlerin tamamında neredeyse bu şekildedir.  Tıp üniversitesinden mezun olanlar çok düşük maaşlara sağlık hizmet vermektedirler. Kendi bünyelerinde fazlaca doktor barındıran bu ülkeler savaş gibi durumlarda da başka ülkelere sağlık personellerini gönderebilmektedir. Silahların konuştuğu alanlarda sağlık çok büyük problem olmaktadır. Ülkemizde de hacettepe üniversitesi tıp konusunda çok ünlüdür.

Sağlık hakkındaki kaynakların çoğu ingilizce ve latince ağırlıklıdır. Bu dilleri türkçeye çevirmek özellikle de teknik terimlerin bol olduğu alanların olması sebebiyle şarkı sözü çevirisine benzemez. Profesyonel destek almak zorundasınız. Tıp kitaplarının bazılarının geniş kapsamlı çeviriler de hali hazırda bulunmaktadır fakat gelişen teknoloji ile sürekli yeni bilgiler çıkmaktadır. İnternetten son bilgilere fazla ekonomik harcama yapmadan erişebilirsiniz ve bilgilerinizi http://www.tercumeburosu.web.tr/ aracılığıyla tercüme ettirebilirsiniz.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

Obezite hastalarına kilo verme eğitimi

Obezite hastalarına kilo verme eğitimi devamı

İçeceğinizi kendiniz yapın

İçeceğinizi kendiniz yapın devamı
Sorgun Şehit Aileleri Derneği Varolsun11 Temmuz 2019

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN