Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Aksesuar için değil sağlık için kullanın

Aksesuar için değil sağlık için kullanın

Tarih 05 Ağustos 2014, 07:53 Editör sorgun selam

devamı

 Yozgat Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kadir Kırboğa, güneş ışınlarının göze büyük zarar verdiğini belirterek, güneş gözlüğünü aksesuar olarak değil de sağlık açısından kullanılması gerektiğini  söyledi. 
  Yozgat Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Kadir Kırboğa, göz sağlığına gereken önemin verilmesi gerektiğini belirterek, “Gözlerde oluşan küçük bir rahatsızlık halinde en yakın göz doktoruna başvurulması gerekir. Gözlerimizde oluşan kaşıntı, sulanma ve benzeri rahatsızlık halinde mutlaka göz doktoruna başvurmalıyız. Aksi, takdirde geçer umuduyla ertelediğimiz durumda tedavisinin daha da zor bir hale geleceğini unutmamalıyız” dedi.
  Güneş gözlüğünü aksesuar olarak kullanmak yerine göz sağlığı için kullanmak gerektiğini vugrulayan Dr. Kırboğa, “Kaliteli güneş gözlükleri ultraviyole ışınlarını geçirmeyerek gözü muhtemel tüm olumsuzluklardan korur. Kaliteli olmayan, ultraviyole ışınları süzmeyen, sadece siyah renkli gözlüklerin arkasında gözbebeği daha fazla ışık alabilmek için büyür ve ışınlar retinayı daha çok etkiler. Bu yüzden kesinlikle ultraviyole ışınları süzen, filtreli, kaliteli camlardan yapılmış gözlükler kullanmaya özen göstermeliyiz. Bu yaz aylarında gözlerimiz için önemli konulardan biri de göz enfeksiyonları. Özellikle sterilizasyonu iyi sağlanmayan havuzlardan önemli olabilecek enfeksiyonlar göze bulaşabiliyor. Belirtileri; öncelikle kızarıklık, çapaklanma, sulanma. sabahları kalkıldığında kirpikleri yapıştıracak kadar çapaklanma olabilir. Görmede bulanıklık ortaya çıkabilir. Bazı hallerde kişide kırıklık, ateş gibi üst solunum yolu enfeksiyon bulguları da tabloya eşlik eder. Bunların tedavisi ise enfeksiyonun tipine göre bir tedavi uygulanır. Genellikle antibiyotikli göz damlası uygulanır. Enfeksiyonun diğer gözünüze ve başkalarına da bulaşmasını önlemek için sık sık ellerimizi yıkamamız gerekir. Ayrı bir havlu kullanmak da son derece önemli bir tedbirdir” diye konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

İçeceğinizi kendiniz yapın

İçeceğinizi kendiniz yapın devamı

Verem teşhis ve tedavisi ücretsiz

Verem teşhis ve tedavisi ücretsiz devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN