Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

"Engelsiz bir yaşam temin etmek hepimizin görevi"

Tarih 13 Mayıs 2014, 07:49 Editör sorgun selam

devamı

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, toplumda engelli vatandaşlara gereken önemin verilmesi gerektiğini belirterek, herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu söyledi. 
  Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, Dünya Engelliler Haftası nedeni ile yaptığı açıklamada engelliliğin, kişinin doğuştan veya sonradan meydana gelen bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerinin belli bir kısmını yitirmesiyle oluştuğunu belirterek, özellikle son yıllarda engellilerin karşılaştığı sorunların ve engellerin ortadan kaldırılması adına önemli hizmetlerin hayata geçirildiğini kaydetti. Sağlıklı her insanın potansiyel bir engelli adayı olduğunu ifade eden Coşkun, “ Yarın başımıza ne gelecek bilemeyiz. Onun için özellikle engelli vatandaşlarımızın hem sosyal yaşamdan kopmamalarını sağlamak, hem de engelsiz bir yaşam temin etmelerini sürdürmek hepimizin görevi olmalıdır” dedi. 
   Devletin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırmak için var gücü ile çalıştığını vurgulayan Coşkun, “Ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 15’ini engelli vatandaşlar oluşturmaktadır. Devletimiz tarafından engellilere yönelik hayata geçirilen yenilikler hayatlarını kolaylaştırma adına hakikaten çok önemli. Engellilerin destek eğitimlerinin devlet tarafından karşılanmasıyla, on binlerce aile ücretsiz olarak özürlü çocuğuna destek eğitimi aldırma fırsatı yakalandı. Otomobil, ev, özel araç gereç ve bilgisayar programları gibi özürlülerimizin yaptığı çeşitli harcamalara vergi muafiyeti getirildi. Özürlü vatandaşlarımızın devlet memuru olarak mesleklerine uygun kadrolara atanması sağlanmakta ve mesleklerini icra ederken kullanacakları yardımcı araç ve gereçleri kurumlarınca karşılanıyor. Örneklerini çoğaltabileceğimiz daha pek çok önemli hizmet devletimiz tarafından engelliler için hayata geçirildi. Bu vesile ile Engelliler Haftası’nı kutluyor; tüm engelli vatandaşlarımıza huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum” ifadelerini kullandı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sorgun

Sorgun'un gurur tablosu 2

Sorgun'un gurur tablosu 2 devamı

SORGUN TERCİH EDİLMEDİ

SORGUN TERCİH EDİLMEDİ devamı
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN