Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
SP'nin adayı A.Rıza Sungur

SP'nin adayı A.Rıza Sungur

Tarih 09 Ekim 2013, 08:13 Editör sorgun selam

devamı

 Ali Rıza Sungur  Saadet Partisi’nden Sorgun belediye başkanlığına  aday olduğunu açıkladı.
 Sungur gazetemize yaptığı açıklamada “Allah (c.c.)nasip ederse Sorgun Belediye Başkanlığına adayım” dedi.

 SP Sorgun İlçe Başkanı Haydar Çekerek, Belediye başkan adayı Ali Rıza Sungur ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek,  gazetemiz sahibi Durali Doğan’a adaylıkla ilgili önemli açıklamalarda bulundular.

 SP’den adaylarının Ali Rıza Sungur olduğunu açıkladılar.

SİYASETİ MAKAM MEVKİ İÇİN YAPMADIK
 Saadet Partisi Sorgun İlçe Başkanı Haydar Çekerek “Biz siyaseti makam, mevki uğuna yapmıyoruz. Biz siyaseti Allah rızası için yapıyoruz. Sorgun belediye başkanlığında iddialıyız.  Bizler tek isimde ittifak sağlayarak kamuoyuna Sorgun belediye başkan adayımızın Ali Rıza Sungur olduğunu açıklıyoruz.'' dedi.

SORGUN’U SEVİYORUM
 SP’den Sorgun Belediye başkan adayı olduğunu açıklayan Ali Rıza Sungur “Bilindiği üzere,ülkemizi ve bu güzide şehrimiz Sorgunumuzu çok yakından ilgilendiren yeni bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Bu sürecin hem ülkemize  hem ülkemizin güzide şehri Sorgunumuza, ayrıca tüm insanlığa hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.
 “Sorgun’u çok sevdiğini, yıllardan beri doğru, dürüs ve zikzak yapmadan siyaset yapmağa çalıştığını, deneyimli ve birikimli olduğunu, bütün bunları Sorgun için kullanmak üzere yola çıktığını” vurgulayan Sungur “ Bu sürecin hizmet yarışı olduğunu,kişisel hırs ve ihtirastan uzak bir hizmet yarışı olması gerektiğini özellikle belirtmek isterim. Toplumun geleceğini ve kalkınmasını belirleyen en önemli günümüz argümanı siyasettir.” şeklinde konuştu.
 
 KİŞİSEL İHTİRASTAN
UZAK DURACAĞIZ
Sungur açıklamAsında şu görüşlere yer verdi: “Biz siyasi aktörlere bu konuda çok büyük görevler ve  veballer  düşmektedir. En baştaki siyasi görevimizin başında kişisel hırs ve ihtirastan uzak durup, ideallerimiz ve inançlarımı doğrultusunda hareket etmemiz gerektiğini belirtmek isterim. En önemli ideallerimiz ve inançlarımızın başında tarafsızlık,adalet eşitlik ve kalkınmadır.Bu ideallerimizi  eyleme dönüştürmek için muktedir olmak en önemli özelliktir.”

TOPLUMUN TAMAMINI GÖZETECEĞİM
   Sungur adaylık açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz siyasilerin başarıları;  kararlı,inançlı ve sabırla hizmet verebilmesi için toplumdan tam destek alması gerekir.Bu sebepledir ki, siyasiler bu seçim  sürecinde toplumun karşısına çıkmak suretiyle destek aramaktadır. Toplum tercihlerini yaparken dikkat etmesi gereken unsurlar olduğu gibi dikkat etmesi gereken görevler de bulunmaktadır. En baştaki toplumun görevi bu kutsal göreve talip kişilerin, bu görevin ehli olup olmadığına göre tercihleri yapılmalıdırlar. Bu tercihler,en başta belirttiğim gibi kişisel hırs ve ihtiraslara göre şekillenmemelidir.  Toplumun tamamına fayda ve yarar sağlayacak siyasi aktörler tercih etmelidir.”

  TARAFSIZ OLACAĞIM
      “Allah kısmet eder bu göreve gelirse tarafsız olacağını” kaydeden Sungur “ Bu toplumun en doğal hakkı olan hizmet beklentileri, mutlak suretle siyasilerce sağlanması gerekir. Başka bir ifadeyle siyasiler hizmet üretmek ve sorunları çözme noktasında toplumun önüne çıkmalıdırlar. Siyasetçiler seçildiği günden itibaren siyasi kimliğini bir tarafa bırakıp tüm toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek hizmet yarışına katılması gerekmektedir.” dedi.

KUTUPLAŞMA OLMAYACAK
   “Sorgunumuz’da da sadece bir kesimin ya da belli bir kesim tarafından yönetilen değil, yönetime her kesimin katılması ve bu şekilde gelişime ve kalkınmaya katkıda bulunması gerektiğinin” altını çizen Sungur  görüşlerini“Böylece bu gelişime ve kalkınmaya katkıda bulunarak toplumda kaynaşmayı ve birlikteliği sağlamış bulunuruz. Aksi takdirde toplumun  belli bir büyük kesiminin dışlanmasına ve ayrışmasına sebep olunur ki,bu davranış ve tutum toplumda kutuplaşmalara ve ayrışmalara sebep olur.Bu toplumsal ayrışmayı ve kutuplaşmayı ortadan kaldıracak kişilerde siyasilerin asli görevleridendir.” sözleriyle ifade etti.

BİR DÖNEM İÇİN ADAYIM
    A. Rıza Sungur sadece bir beş yıl için aday olduğunu özellikle vurgulayarak açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Bu muktedir davranışı sağlayabilmek için istemek ve iyi niyet taşımak yetmemektedir. Bu istek ve iyi niyetin yanında bir siyasetçinin bilgi ve tecrübeyle donanım kazanmış olması gerekmektedir. Siyasetçi; bilgi ve tecrübe ile taçlanmalıdır. Bilgi ve tecrübeden yoksun olan bir yönetici/idareci  hizmet sunmaktan  ve kalkınma sağlamaktan her zaman yoksun kalır. Bu hayırlı hizmet sürecinin hepimize hayırlı olmasını temenni eder sizleri Allah’a emanet ederim…”

ALİ RIZA SUNGUR KİM
 1949 Çiğdemli kasabası/ Sorgun doğumlu. İlkokulu Çiğdemli kasabasında, orta ve lise öðrenimini Yozgat'ta tamamladıktan sonra Ankara Hacettepe Muhasebe Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Muhasebe Bölümü'nü bitirdi.
 1972 yılında Hakkari'de memuriyet hayatına baþladı. Sırası ile; Sivas, Ankara, Yozgat, Çankırı, Kırıkkale, Sorgun, Beypazarıve tekrar Yozgat'ta T. Zirai Donatım Kurumu'nda 28 yıl çalıştı. 24 yıl aynı kurumda müdürlük yaptı.
 Daha sonraları özel sektörde görev aldı. Müdürlük, İşletme Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük yaptı. Belli dönemlerde siyasete girerek, Sorgun Belediye başkanı adayı ve Milletvekili adayı oldu.
 Evli ve üç çocuk babasıdır.
 Gençlik yıllarından beri þiir ve edebiyatın içinde olan şairin şiirleri çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. Çileli Yolculuk ve Seher Vakti” adlı yayınlanmış iki şiir kitabı vardır.
 1977’de MSP’den Çiğdemli, 1989’da Refah Partisi’nden belediye başkan adayı oldu.
 1995’te RP’den Yozgat Milletvekili adayı, 1999’da ise Fazilet Partisi’nden Sorgun belediye başkan adayı oldu.
 3 Kasım 2002 ve 2007 seçimlerinde partisinden milletvekili adayı oldu. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Sorgun unutuldu mu?

Sorgun unutuldu mu? devamı

Şimşek başvurusunu yaptı

Şimşek başvurusunu yaptı devamı
Hani Sorgun'u Çok Seviyordunuz?24 Mayıs 2018

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN