Durali Doğan - Sorgun Selam Gazetesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE KÜNYE İLETİŞİM

SOYAŞAD

Namaz Vakitleri

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Eko 66 traktörde denendi

Eko 66 traktörde denendi

Tarih 23 Eylül 2010, 16:25 Editör sorgun selam

Eko 66 cihazının yüzde 20 tasarruf sağladığı belirlendi.

 Yozgatlı mucit Talat Mollaoğlu'nun geliştirdiği Lpg, benzin ve dizelle çalışan tüm motorlarda kullanılabilen 'Eko-66' yakıt tasarruf cihazı, traktörlerde denendi. Cihazın yüzde 20 tasarruf sağladığı belirlendi.
 Mollaoğlu, yaptığı açıklamada, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü gibi birçok kurum tarafından onaylı, Ege, İstanbul Teknik ve Dumlupınar üniversitelerinden bilimsel raporlarla tasarrufunun tescilli 'Eko66 tasarruf cihazının' artık traktörlerde de kullanılmaya başladığını söyledi.
 Daha önce, otomobil, tren, deniz araçları hatta uçak ve helikopterlerde denenerek tasarrufunun tescillendiğini belirttiği 'Eko66 tasarruf cihazının' traktörlerde de denenerek tasarruf sağladığının görüldüğünü ifade eden Mollaoğlu, 'Daha önce pek çok kara, deniz ve hava taşıtında denediğimiz cihazımızı traktörlerimizde de denedik.
 Çiftçimizi, en büyük düşmanı yakıt masrafından kurtardık. Yapılan denemeler sonucu yüzde 20 oranında tasarruf sağladığı belirlendi. Çiftçilerimize, uluslararası sertifikalı, 10 yıl garantili, çevre dostu adı: Eko66 soyadı: tasarruf cihazı olan bu Türk icadını, Yozgatlı mucidin Türk ve dünya halklarına sunduğu ürünümü sunmaktan gurur duyuyorum' dedi.
 Mollaoğlu, motor hacmine göre tasarruf cihazının, 500 lira ile 2 bin lira arasında araçlara kısa sürede takıldığını kaydetti.
DEKAN DA CİHAZI DENEDİ
 Trakya Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Can da, 'Eko66 tasarruf cihazını' otomobilde test ettiğini belirtti.

Dekan Prof. Dr. Can, yüzde 10 ile yüzde 15 oranında otomobilindeki tasarrufa şahit olduğunu ifade ederek, 'Cihazın tasarruf sağladığı doğru, buna bizzat deneyerek şahitlik ettim. Ama daha önemlisi, emisyonu sıfırlıyor bu çok önemli.' diye konuştu.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Teknoloji

Dokunmatik cep, %97'ye ulaşacak

Dokunmatik cep, %97'ye ulaşacak devamı

Numarasını Taşıyana Müjde

Numarasını Taşıyana Müjde Abonelerin lehine değerlendirilen kararlar 1 Ekim'den itibaren yürürlüğe girdi.
HAYAT ÇOK PAHALI22 Haziran 2022

Sorgun Güldestesi


ANKET

Yerel Seçimlerde Partiyemi? Adayamı? Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?
Tüm Anketler

SILAM OFSET


Önce TÜRKÇE!


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ŞAHİN DİZAYN